Zdjęcie „od ręki” z dowolnego urządzenia – Canon SELPHY

Canon SELPHY CP1200

Mała, elegancka i przenośna drukarka fotograficzna z funkcją Wi-Fi, która jest bardzo łatwa w obsłudze.

Ta elegancka, bardzo mała i łatwa do przenoszenia drukarka ma innowacyjną i łatwą w obsłudze konstrukcję, która doskonale pasuje do nowoczesnego domowego wnętrza, i umożliwia szybkie, niezawodne drukowanie zdjęć w profesjonalnej jakości w dowolnym miejscu. Opcjonalny akumulator o dużej pojemności umożliwia wydrukowanie nawet 54 zdjęć poza domem.

Drukarka termosublimacyjna – jak to działa?

Barwniki umieszczone są na specjalnej, zwykle trójkolorowej wstędze (Cyan, Magenta, Yellow), często z dodatkową warstwą wodoodporną i chroniącą przed promieniowaniem UV (Overcoating), w systemie CMYO. W przypadkach, gdy istnieje potrzeba drukowania tekstu lub kodów kreskowych, stosuje się dodatkową barwę (blacK) w systemie YMCKO.

W większości znanych drukarek termosublimacyjnych następuje nakładanie każdego koloru oddzielnie, barwnik jest przechowywany na poliestrowej wstędze w ten sposób, że każdy kolor jest umieszczony na oddzielnym panelu. Każdy taki kolorowy panel ma rozmiar nośnika, na którym będzie dokonywany wydruk.

Podczas cyklu drukowania rolki drukarki przesuwają nośnik wraz z jednym z kolorowych paneli pod głowicą drukującą, która zwykle ma taką samą szerokość, jak krótszy bok zadrukowywanego nośnika. Drobne elementy grzejne głowicy reagują bardzo szybko na zmiany temperatury nakładając różne ilości barwnika w zależności od ilości podanego ciepła. Po przejściu do stanu gazowego barwnik dyfunduje na nośnik druku i się zestala. Po zakończeniu pokrywania nośnika jednym kolorem, następuje przewinięcie wstęgi do następnego kolorowego panelu i częściowo wysunięcie nośnika z drukarki, aby przygotować się do następnego cyklu. Cały proces jest powtarzany cztery lub pięć razy w zależności od ilości nakładanych warstw kolorów. Pierwsze trzy nałożone kolory (CMY) tworzą kompletny obraz; następnie, w zależności od potrzeby, może być wykonany proces nakładania koloru czarnego (K), aż w końcu ostatnia warstwa (O) tworzy na wierzchu laminat. Warstwa ta chroni barwniki przed degradacją lub resublimacją w przypadku chwytania rękoma lub narażania wydruku na podwyższoną temperaturę.

Korzyści

Wydruk w wysokiej jakości zajmuje mniej niż jedną minutę. Technologia druku sublimacyjnego w rozdzielczości 300 dpi obsługuje paletę 16,8 mln barw i zapewnia bardzo dużą głębię i gradację kolorów. Z kolei funkcja automatycznej optymalizacji obrazu automatycznie koryguje jego niedoskonałości.

Specjalna powłoka ochronna chroni odbitkę przed cieczami oraz płowieniem kolorów. Zapewnia ona trwałość nawet przez 100 lat, jeśli odbitka będzie przechowywana w albumie. Można nawet zastosować 3 półbłyszczące wykończenia, które jeszcze skuteczniej zapobiegają pozostawianiu odcisków palców i przypominają tradycyjne odbitki z punktu usług fotograficznych, bez konieczności wymiany jakichkolwiek materiałów eksploatacyjnych.

Podsumowanie:

 • Szybkie, proste drukowanie z urządzenia przenośnego
 • Uwiecznione wspomnienia na odbitkach o wysokiej jakości
 • Kreatywność i kontrola
 • Niewielka, elegancka i przenośna drukarka fotograficzna
 • Wybór opcji wykończenia na standardowym papierze fotograficznym
 • Drukowanie bezpośrednio ze smartfonów i tabletów
 • Duży, odchylany ekran LCD ułatwia obsługę i wygodne przeglądanie
 • Proste, przystępne instrukcje wyświetlane na ekranie sprawiają, że drukowanie jest łatwe dla całej rodziny
 • Łatwe łączenie z urządzeniami inteligentnymi, szybkie drukowanie bezprzewodowe
 • Zaawansowane formaty zdjęć do dowodów tożsamości
 • Do wyboru wykończenie błyszczące lub półbłyszczące

Do jakich zastosowań?

Jak sugeruje sam producent – do codziennego życia 🙂

Koszt?

Niewielka drukarka nie oznacza dużych kosztów, już za niecałe 500zł możemy drukować nasze wspomnienia. Nabyć mogą ją Państwo np. tu: X-Kom.pl

product-bigcanon-selphy-cp1200-biala-306694pr_2016_5_11_17_5_27_651

 

Kompatybilne materiały eksploatacyjne

źródło: materiały promocyjne producenta